تعمیرات سخت افزار در شیراز

تعویض هارد ssd لپ تاپ در شیراز

تعویض هارد ssd لپ تاپ در شیراز

تعویض هارد SSD لپ تاپ در شیراز

ریکاوری و تعویض هارد ssd لپ تاپ در شیراز مقوله ای بسیار پیچیده است. کارشناسان بانک نرم افزار مرکزی با بهره گیری از ابزارآلات فوق مدرن و تخصصی انجام این مهم را بر عهده می گیرند. این مرکز، تخصص کافی برای ریکاوری اطلاعات هارد ssd خراب یا سوخته را دارد. از این رو بهترین و امن ترین گزینه برای تعویض یا تعمیر هارد SSD لپ تاپ شما مشتریان گران قدر است.

 

با وجود اینکه هارد SSD نسبت به هارد HDD طول عمر بیشتری دارد، ممکن است تحت شرایط مختلفی خراب شود و اطلاعات کاربر به خطر بیافتد؛ اما جای نگرانی نیست، چراکه می‌توانید در صورت خراب شدن هارد SSD آن را به مرکز تخصصی بانک نرم افزار مرکزی بسپارید. کارشناسان این مرکز، علاوه‌بر تعمیر هارد، به بازیابی اطلاعات هارد به صورت حرفه‌ای می‌پردازند.

 

لحظاتی پس از خرابی هارد SSD برای کمک به بازیابی هارد دیسک بسیار مهم است. اولین قدم این است که تعیین کنید آیا خرابی ناشی از اتلاف ساده باتری از بین رفته ، خرابی سیستم عامل یا مشکل مکانیکی بوده است.البته ، اگر دستگاه افتاده باشد یا در معرض آب یا آتش قرار داشته باشد ، بدیهی است که یک مشکل فیزیکی وجود دارد.

 

اگر از هارد صداهای غیرمعمول مانند کلیک ، سنگ زنی ، بوق زدن یا چرخاندن شنیده می شود، بلافاصله فعالیت را متوقف کنید. در صورت خراشیده شدن هارددیسک ها ،دستگاه به شدت آسیب می بیند و این معمولاً صدای سنگ زنی ناخوشایندی را ایجاد می کند.

خواه درایو هنوز بوت شود یا کاملاً از کار افتاده باشد، تعمیر هارد SSD اغلب اولین قدم برای موفقیت در بازیابی اطلاعات است.

 

خدماتی که در خصوص تعویض هارد SSD لپ تاپ دربانک نرم افزار مرکزی انجام می شود :

 • اشکالات و خرابی های کنترلر.
 • تعویض برد هارد SSD و رفع سوختگی المان های آن
 • اصلاح فریم ور و ریست کردن هارد بصورت کارخانه ای
 • حذف پسورد حافظه SSD که کاربر بر روی آن ست کرده است
 • تعویض هارد SSD لپ تاپ در عدم شناسایی هارد در مادربرد و یا سیستم عامل
 • تعویض هارد SSD لپ تاپ در عدم نمایش درست ظرفیت که عموما” ظرفیتی بسیار کمتر از واقع است
 • تعویض هارد SSD لپ تاپ رفع ایرادات سیستم عامل و فریم ور اصلی که مشکلات بسیاری ایجاد می کند
 • ریکاوری هارد SSD Kingston
 • ریکاوری اطلاعات هارد SSD از هارد لپ تاپ های ASUS Zenbook با استفاده از نرم افزار ریکاوری هارد SSD
 • ریکاوری اطلاعات هارد SSD هارد مک بوک SSD و مک بوک ایر و پرو
 • ریکاوری اطلاعات هارد SSD هارد SSD M2 – NGFF
 • ریکاوری  اطلاعات هارد SSD هارد mSATA
 • ریکاوری  اطلاعات هارد SSD هارد SSD SATA

تعویض هارد SSD لپ تاپ در شیراز

هزینه تعویض هارد SSD لپ تاپ :

قیمت و هزینه تعویض هارد لپ تاپ براساس فاکتورهای مختلف متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، میزان خرابی، نیاز به وجود قطعات، مدل لپ تاپ و برخی عوامل دیگر در این خصوص تاثیرگذار هستند. حتی در برخی اوقات ممکن است شهر محل تعمیر نیز بر قیمت تعمیر لپ‌تاپ تاثیر داشته باشد.

با این حال، چنانچه بخواهیم یک بازه قیمتی در این خصوص بیان کنیم، می‌توانیم عددی بین 50 تا 150 هزار تومان را برای آن در نظر گرفت. هر چند طبیعی است که این عدد به مرور زمان دچار تغییر و نوسان خواهد شد. دقت داشته باشید که توجه به هارد و نگهداری از آن همیشه کم دردسر و کم هزینه تر از تعمیرات خواهد بود بنابراین بهتر است از اولین روزهایی که از لپ تاپ خود استفاده می کنید به شدت مراقب این قطعه حیاتی باشید.

فراموش نکنید که در بسیاری از اوقات تعویض هارد دردسر و حتی هزینه به مراتب کمتر از تعمیر آن دارد. 

بیشتر بخوانید : هزینه تعمیر مادربرد لپ تاپ

هزینه تعویض هارد SSD لپ تاپ

چگونه می توان فهمید که هارد SSD خراب است ؟

اگرچه هارد SSD از برخی جهات از مدل HDD بهتر است ، اما باز هم ممکن است دچار مشکل شود. اگر هارد SSD پنج علائم مهم زیر را داشته باشد ، احتمال خراب شدن یا آسیب دیدن آن وجود دارد. درنتیجه ممکن است نیاز به عیب یابی هارد SSD داشته باشید. بنابراین چگونه می توانید بفهمید که هارددیسک SSD شما خراب است؟

1. پرونده در SSD قابل خواندن نیست

اگر برخی از پرونده های موجود در هارد SSD قابل خواندن نیستند ، داده ها در یک بلوک بد قرار دارند. و نمی توانید پرونده ها را کپی کنید.

2. دسترسی به درایو SSD به آهستگی انجام نمی شود

اگر از هارد SSD با سرعت خواندن / نوشتن کند استفاده می کنید یا سیستم شما به طور مکرر خراب می شود ، باید از چند ابزار برای بررسی آسیب هارددیسک خود استفاده کنید و آماده باشید تا به موقع هارد دیسک خود را جایگزین کنید تا از اتلاف اطلاعات مهم جلوگیری کند.

شما می توانید برای اطلاع از سلامت هارد دستگاه خود نرم افزار Hard Disk Sentinel را دانلود و از تعمیر هارد SSD لپ تاپ خود جلوگیری کنید.

3. بررسی سیستم فایل _ file system 

اگر سیستم مرتباً خطایی را که سیستم فایل نیاز به رفع آن دارد ، ایجاد کند ، این به معنای آسیب دیدن دیسک سخت و اقدام شما برای تعویض هارد SSD لپ تاپ است.

4. صفحه آبی بارها اتفاق می افتد

همچنین آسیب دیسک سخت باعث بروز صفحه آبی کامپیوتر می شود. اگر در هنگام راه اندازی رایانه مشکل صفحه آبی وجود داشته باشد ، می توان آن را به عنوان یک مشکل سیستم و یک مشکل دیسک در نظر گرفت. وقتی با صفحه آبی مواجه شدید و نمی توانید وارد سیستم شوید ، می توانید با نصب مجدد ویندوز، آن را برطرف کنید. اگر نصب مجدد مشکلی را برطرف نکرد ، می توانید تصور کنید که دیسک سخت آسیب دیده است.

5. نوشتن امکان پذیر نیست، هارد SSD فقط خواندنی می شود

اگر هنگام قرار دادن پرونده در هارد SSD مستقیماً از شما خواسته شود که نمی توانید از نوشتن یا محافظت از نوشتن امتناع کنید و غیره ، بدون شک نیاز به تعویض هارد SSD لپ تاپ خود دارید.

چگونه می توان فهمید که هارد SSD خراب است ؟

مشکلات متداولی که منجر به تعویض هارد SSD لپ تاپ می شود :

1. مشکل PCB and Power Problem

این مشکل به این معنی است که موتور هارد دیسک شما کار نمی کند و پلتر ها هیچ چرخشی ندارند.

2. مشکل Hard drive doesn’t recognize

هارد دیسک روشن می شود، هیچ صدای غیر عادی ندارد، اما شناسایی نمی شود یا ظرفیت را صفر یا کمتر از حد معمول نشان می دهد. البته اگر هارد شما روشن شود و هیچ صدای غیر عادی هم نداشته باشد، به این معنی نیست که فیزیکال هارد دیسک سالم است. بعضی از مواقع هارد دیسک ها مشکلات فیزیکی دارند، اما هیچ صدای غیر عادی ندارند.

3. Hard disk Physical Problems

هارد دیسک مشکل فیزیکی دارد که علل گوناگونی می تواند داشته باشد. مثلا هد موتور سیلندر دچار مشکل شده باشد. هارد با صدای ناهنجار که از دور نیز قابل شنیدن است، روشن می شود. اگر هارد اصلا روشن نشد به این معنی است که قطعا برد هارد سوخته است که با تعویض برد و همخوانی رام هارد دوباره اصلاح شده و قابل Read & Write  می شود.

البته گاهی داستان به همین سادگی هم ختم نمی شودو این سوختن مشکلات بسیاری را ایجاد می کند؛ گاهی حتی ممکن است مدیای هارد نیز آسیب دیده باشد.که در آن صورت باید مدیا را از طریق یک هارد سالم تعویض کرد.

اگر هارد معیوب شما چند تیک مختصر کرد و سپس خاموش شد لازم است از طریق Clean room و با ابزارات خاص مورد بررسی قرار بگیرد. بعد از انجام بررسی های لازم هارد مجددا قابل DETECT و قابل بازیابی خواهد بود. اما ضروری است که اطلاعات اینگونه هارد ها را با تکنیک های ویژه استخراج کرد و به هیچ وجه هم عجول نبود، در غیر این صورت سطح پلاتر تخریب خواهد شد و از آنجا که هارد خراب توانایی خواندن و نوشتن مانند یک هارد سالم را ندارد، فشار زیادی مشکلات فراوانی را به دنبال خواهد داشت.

در اولین فرصت به نزدیکترین مرکز بازیابی اطلاعات معتبر مراجعه کنید و از باز کردن لپ‌تاپ خودداری کنید.

 

کلام آخر :

مرکز بانک نرم افزار مرکزی، تخصصی‌ترین مرکز تعویض هارد SSD لپ تاپ و بازیابی اطلاعات هارد در شیراز است. کارشناسان مرکز تعمیرات هارد، با استفاده از تجهیزات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری که در اختیار آن‌ها قرار گرفته است، با حساسیت و دقت بالایی، اطلاعات از دست رفته هارد را بازیابی می‌کنند. درواقع بازیابی اطلاعات هارد، از آن دسته از کارهایی است که انجامش به تخصص بالایی احتیاج دارد؛ چراکه هرگونه اشتباه در ریکاوری اطلاعات هارد، نه تنها می‌تواند اطلاعات ارزشمند کاربر را به طور کامل از بین ببرد، بلکه موجب از دست رفتن خود هارد نیز می‌شود. از آن‌جایی که مهندسین مرکز بازیابی اطلاعات، تخصص ویژه‌ای در زمینه تعمیرات هارد و بازیابی اطلاعات آن دارند، با اطمینان خاطر می‌توانید هارد آسیب‌دیده خود را جهت تعمیرات تخصصی به آن‌ها بسپارید.

 

این مطالب را از دست ندهید :

تعمیر و عیب یابی مادربرد لپ تاپ در شیراز 

تعویض و تعمیر قاب لپ تاپ در شیراز

تعویض رم لپ تاپ در شیراز 

نحوه تعویض LCD لپ تاپ در شیراز 

تعمیر لپ تاپ در شیراز 

نصب ویندوز در شیراز 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید