تعمیرات سخت افزار در شیراز, تعمیرات نرم افزار در شیراز

تست سلامت هارد با نرم افزار Hard Disk Sentinel در شیراز

آموزش بررسی سلامت هارد با نرم افزار Hard Disk Sentinel

تست سلامت هارد با نرم افزار Hard Disk Sentinel در شیراز

نصب نرم افزار Hard Disk Sentinel در شیراز و در بانک نرم افزار مرکزی توسط متخصصین انجام می شود.

همچنین شما می توانید هرگونه پکیج آموزش نرم افزار را از بانک نرم افزار مرکزی خریداری کنید.

نصب نرم افزار در شیراز و در بانک نرم افزار مرکزی در کمترین زمان با قیمت مناسب توسط ما انجام می شود.

اگر از سرعت دانلود در ویندوز ناراضی هستید، می توانید برای حل این مشکل به صفحه روش های افزایش سرعت دانلود در ویندوز 10 سری بزنید .

نرم افزار Hard Disk Sentinel یک برنامه قدرتمند برای سنجش عملکرد هارد HDD و SSD است. هدف آن یافتن ، آزمایش ، تشخیص و تعمیر مشکلات درایو دیسک سخت ، گزارش و نمایش سلامت SSD و HDD ، تخریب عملکرد و خرابی است. این نرم افزار که برای اولین بار در سال 2005 منتشر و با ویژگی های غنی طراحی شده است، همچنین برای تجربه کاربری بهتر به روز می شود.

دوستانی که در شیراز نیستند و یا امکان حضور در فروشگاه برای آنها وجود ندارد می توانند جزئیات بیشتری را در درباره این نرم افزار کم حجم اما با کارایی بالا بخوانند.

فهرست مطالب :

_ نرم افزار Hard Disk Sentinel چیست ؟

_ آیا من به نرم افزار Hard Disk Sentinel احتیاج دارم؟

_ چگونه از نرم افزار Hard Disk Sentinel استفاده کنم ؟

_ سؤالات متدوال درباره نرم افزار Hard Disk Sentinel

 

نرم افزار Hard Disk Sentinel چیست ؟

نرم افزار Hard Disk Sentinel یک نرم افزار نظارت و تجزیه و تحلیل چند سیستم عامل SSD و HDD است. نرم افزار HDSentinel توضیحات متنی کاملی را ارائه می دهد ، نکات و اطلاعات جامعی را در مورد دیسک های سخت و دیسک های حالت جامد داخل کامپیوتر و محفظه های خارجی (دیسک های سخت USB / دیسک های سخت e-SATA) نمایش وگزارش می دهد. با استفاده از این نرم افزار بسیاری از هشدارها و گزینه های گزارش مختلف برای اطمینان از حداکثر ایمنی داده های ارزشمند شما در دسترس هستند.

نرم افزار Hard Disk Sentinel ، همچنین به عنوان HDSentinel نامیده می شود ، یک نرم افزار نظارت بر درایو دیسک سخت رایانه است که توسط Heartfelt Development Services ساخته شده است و برای سنجش سلامت هارد بسیار کاربرد دارد. این نرم افزار از انواع مختلف هارد دیسک از جمله هارد دیسک IDE ، SATA ، NVMe ، SCSI ، SAS و USB پشتیبانی می کند. در بسیاری از سیستم عامل ها از جمله ویندوز ، لینوکس و DOS قابل استفاده است.

همچنین در مقایسه با سایر برنامه ها، نرم افزار Hard Disk Sentinel هر گونه مشکل دیسک را شناسایی و گزارش می کند. نسبت به خرابی دیسک بسیار حساس تر است و می تواند اطلاعات بهتر و دقیق تری راجع به عمر مورد انتظار دیسک سخت و مشکلات موجود (در صورت وجود) نمایش دهد.

نرم افزار Hard Disk Sentinel را دانلود کنید و از سلامت هارد سیستم خود مطمئن شوید.

 

بررسی سلامت هارد با نرم افزار Hard Disk Sentinel

آیا من به نرم افزار Hard Disk Sentinel احتیاج دارم؟

اگر از رایانه ای مجهز به یک هارد دیسک سخت یا دیسک حالت جامد استفاده می کنید و می خواهید اطمینان حاصل کنید که داده های شما در هر زمان در دسترس خواهند بود ، پاسخ بله است.

نرم افزار Hard Disk Sentinel مخصوصاً برای شما طراحی شده است اگر شما :

 • از چندین دیسک سخت / SSD / درایو هیبریدی (SSHD) در رایانه خود استفاده می کنید (IDE / Serial ATA (S-ATA ، e-SATA) / NVMe / SCSI / SAS / USB) یا در یک محفظه خارجی شما از یک قفسه متحرک / متحرک متحرک یا محفظه با دیسک سخت درون آن استفاده می کنید
 • شما از رایانه شخصی استفاده می کنید
 • شما از رایانه های سرور یا دسک تاپ با بار دیسک بالا استفاده می کنید
 • شما می خواهید ثبات سیستم ، عملکرد HDD و یکپارچگی کلی را به حداکثر برسانید ، هشدار HDD را در دمای بالا یا سلامتی پایین دریافت کنید
 • شما نمی خواهید داده های حساس و ارزشمند خود را از دست دهید ، نمی خواهید هزینه بازیابی هارد را پرداخت کنید
 • جلوگیری از خرابی هارد دیسک بسیار بهتر از استفاده از بازیابی اطلاعات هارددیسک است. به هشدار داده شده از طرف نرم افزار و از دست دادن اطلاعات HDD با HDSentinel جلوگیری کنید! 

بهترین روش رمزگذاری فلش و هارد در ویندوز 10

 ” آموزش تصویری نحوه کار با نرم افزار Hard Disk Sentinel “

 

چگونه از نرم افزار hard disk esentinal استفاده کنم ؟

نرم افزار Hard Disk Sentinel در پس زمینه اجرا می شود و با بررسی وضعیت SMART دیسک (ها) وضعیت سلامت هارد SSD / HDD را تأیید می کند. اگر خطایی یافت شود یا رفتار غیر منتظره ای مشاهده شود ، به کاربر در مورد وضعیت فعلی هشدار می دهد و همچنین می تواند اقدامات مناسب را انجام دهد.

در ادامه ویژگیهای اصلی این نرم افزار را بررسی می کنیم :

1. اطلاعات دیسک فیزیکی

در رابط اصلی نرم افزار Hard Disk Sentinel ، می توانید 7 برگه پیدا کنید که اطلاعات صفحه دیسک را در صفحه سمت راست نمایش می دهند. آن ها هستند:

 1. Overview

در زیر تب Overview ، می توانید عملکرد فعلی و مقادیر سلامتی هارد دیسک انتخاب شده را بررسی کنید. می توانید شرح متن هارد را در این صفحه مشاهده کنید. قسمت متن ممکن است شامل نکاتی برای هرگونه مشکل شناسایی شده باشد. بنابراین ، اگر وضعیت هارد دیسک درست نیست ، باید جزئیات آن را بخوانید.

 2 . Temperature

در زبانه دما ( Temperature ) ، می توانید مقادیر دما ، میانگین روزانه ، حداکثر و حداقل و همچنین تاریخچه مقادیر ثبت شده در طول روز را بررسی کنید. این به شما کمک می کند یک فن خراب احتمالی پیدا کنید که منجر به دماهای بالاتر در زمان شود.

یکی از بهترین نمودارهای قابل تحلیل نمودار تغییرات دمای هارد دیسک در طول زمان است که در قسمت پایین این زبانه در دسترس است.

چگونه میزان سلامت هارد دیسک را اندازه گیری کنیم؟

3. S.M.A.R.T. :

تحت S.M.A.R.T. تب ، لیستی از مشخصات S.M.A.R.T دیسک انتخاب شده نمایش داده می شود. ویژگی ها توسط سازنده تعریف شده و لیست ثابت می شود. قادر به افزودن یا حذف ویژگی نیستید. با کلیک بر روی هر یک از این پارامترها نمودار تغییرات مغادیر آن پارامتر در دسترس شما قرار خواهد گرفت.

برای سنجش سلامت یک هارد دیسک پارامترهای بسیار زیادی وجود دارد که بر اساس تحلیل دقیق آنها تصمیم درست و گذارش میزان سلامت هارد دیسک را محاسبه نمود. برخی از این پارامترها به شرح زیر است:

 • Read Error Rate: این پارامتر مقدار پیش آمده در هنگام خواندن اطلاعات از سطح دیسک را نشان میدهد. در صورت افزایش مقدار این خطا ممکن است مشکل از سطح دیسک یا هد هارد دیسک باشد.
 • Spin-Up Time: مقدار متوسط زمان روشن بودن هارد دیسک را گزارش می دهد.
 • Start/Stop Count: تعداد دفعاتی که هارد دیسک روشن و خاموش شده است را نمایش می دهد.
 • Reallocated Sectors Countاین پارامتر مقدار بدسکتوری هارد دیسک را نمایش می دهد. این پارمتر بیانگر تعداد سکتورهایی است که دیتای آنها از سکتوری به سکتور دیگر تغییر داده شده است. هر چه مقدار این پارمتر کمتر باشد بهتر است.
 • Spin Retry Count: این پارامتر تعداد دفعاتی که موتور برای چرخش دیسک تلاش کرده ولی چرخش به درستی صورت نگرفته است را نمایش میدهد. احتمال مشکل در موتور و یا منبع تغذیه وجود دارد.
 • Reallocation Event Count: تعداد دفعاتی که عملیات تغییر محتویاتی که در آن سکتور هارد دیسک بدسکتوری تشخیص داده است را نمایش میدهد. این عدد نشان دهنده عملیات های موفق و ناموفق است.
 • Current Pending Sector Count: این پارامتر تعداد سکتورهای که وضعیت نامتعادلی دارند را نمایش می دهد. ممکن است تعداد بدسکتوری های نمایش داده شده به مکان دیگری در حافظه منتقل شده باشد.

تست سلامت هارد با بررسی پارامتر های S.M.A.R.T. در نرم افزار Hard Disk Sentinel

4. Information :

در زبانه Information ، می توانید جزئیات زیادی از دیسک خود را مشاهده کنید ، از جمله سازنده ، نوع مدل ، رابط دیسک ، شماره سریال ، عرض دیسک ، ارتفاع ، وزن و غیره.

اطلاع از جزئیات هارد دیسک سیستم در نرم افزار Hard Disk Sentinel

5 Log :

در زیر زبانه Log ، می توانید سیاهه های مربوط به دیسک نصب شده و توسط  نرم افزار Hard Disk Sentinel را بررسی کنید. برای ذخیره تخریب قسمت داده از مهمترین ویژگیهای S.M.A.R.T استفاده می شود.

6 Disk Performance :

در صفحه عملکرد دیسک ، می توانید اطلاعات میزان انتقال (خواندن و نوشتن) دیسک خود را بررسی کنید. این امر خصوصاً در هنگام انتقال داده بین دو هارد دیسک مختلف کاملاً مفید است ، زیرا می توانید سرعت انتقال و سرعت آنها را مقایسه کرده و متوجه شوید که کدام یک سریعتر است.

نحوه کار با نرم افزار Hard Disk Sentinel برای رفع مشکلات هارد

7. Alerts :

هشدارهای تولید شده توسط دیسک سخت در زیر زنگ هشدارها لیست می شوند. این شامل نوع و تاریخ رویداد است. شما می توانید نرم افزار Hard Disk Sentinel را پیکربندی کنید تا هنگام ورود جدید به سیستم گزارش ، هشدار برای شما ارسال شود ، اما این ویژگی در نسخه ثبت نشده در دسترس نیست.

دانلود نرم افزار Hard Disk Sentinel و تست سلامت هارد

 

2. تست هارد دیسک

نرم افزار Hard Disk Sentinel همچنین روش های مختلف آزمایش سلامت هارد را ارائه می دهد. برخی از آنها فقط در نسخه ثبت شده در دسترس هستند و برخی از آنها ممکن است بر داده های ذخیره شده در هارد دیسک شما تأثیر بگذارند. بیایید جزئیات بیشتر را در مطالب زیر ببینیم.

1. خودآزمایی سخت افزاری

خودآزمایی سخت افزاری به شما کمک می کند تا وضعیت دیسک سخت را به سرعت یا با جزئیات آزمایش کنید. هنوز می توانید از دیسک استفاده کنید اما ممکن است در طول تست کندتر باشد. این آزمایش مخرب نیست و داده های ذخیره شده روی دیسک شما باید ایمن باشند.

این از خودآزمایی کوتاه و گسترده پشتیبانی می کند. خودآزمایی کوتاه اجزای اصلی دیسک های سخت را بررسی می کند و فقط 2 دقیقه طول می کشد. Extended Self-test دیسک هدف را به طور کامل اسکن می کند و زمان بیشتری طول می کشد. اگر هر منطقه مشكلی شناسایی شود ، مجبور خواهد شد كه بخش بد را مجدداً تخصیص دهد.

2. تست تصادفی جستجو

Random Seek Test برای کمک به شما در تأیید سطح نویز ، زمان جستجو و پیگیری مسیر و دمای دیسک مفید است. این آزمون بر داده های ذخیره شده تأثیر نمی گذارد. بسیاری از کاربران برای تست پایداری هارد دیسک از این ویژگی استفاده می کنند.

در طول آزمایش تصادفی ، درجه حرارت دیسک ممکن است با 10-15 درجه سانتیگراد افزایش یابد. لطفا قبل از شروع تست مطمئن شوید که هارد دیسک خیلی گرم نیست.

3. تست سطح

تست سطح با روش های مختلف می تواند سطح هارد را بررسی کند. برخی از روش ها داده های ذخیره شده در دیسک را از بین می برند و شما باید قبل از انجام آزمایش در مورد آنها اطلاعات کسب کنید. در اینجا شش نوع تست وجود دارد:

نکته: تست سطح فقط پس از ثبت نام و فعال سازی در دسترس است.

 

– تست خواندن: هنگامی که این تست را اجرا می کنید ، نرم افزار Hard Disk Sentinel سطح دیسک را می خواند تا بررسی کند همه بخش ها قابل دسترسی و قابل خواندن هستند. این بر داده های شما تأثیری نخواهد داشت.

– تست نوشتن: با این کار سطح دیسک بازنویسی می شود تا بخشهای مشکل دار را تجزیه و تحلیل کرده و با تخصیص مجدد بخشهای بد آنها را برطرف کند. اگر این آزمون را انجام دهید ، تمام داده ها را از دست خواهید داد.

WRITE + test read: سطح دیسک را رونویسی می کند و سپس مطالب بخش را بازخوانی می کند. همچنین داده های شما را حذف می کند.

Read + WRITE + test read: با این کار داده های ذخیره شده از هر بلوک خوانده می شود ، مطالب را دوباره بنویسید و سپس اطلاعات را می خوانید و با محتوای اصلی مقایسه می کنید. در بیشتر موارد ، این فرایند می تواند بدون از دست دادن داده ها انجام شود ، اما اگر سیستم پایدار نباشد یا مشکلی مانند قطع برق وجود داشته باشد ، داده های شما ایمن نیستند.

– دوباره دیسک سطح دیسک: با این کار سطح دیسک بازنویسی می شود تا بخش ها به حالت پیش فرض برگردند. گاهی اوقات به عنوان قالب سطح پایین در نظر گرفته می شود و می تواند برای پاک کردن دائمی داده های ذخیره شده مورد استفاده قرار گیرد.

تعمیر دیسک: از این نوع تست می توان برای تعمیر درایوهایی با بخشهای ضعیف استفاده کرد. با این کار داده های شما پاک نمی شوند و نیازی به تهیه نسخه پشتیبان از دیسک خود ندارید.

 

نکته: با کلیک روی منوی Disk از نوار ابزار بالا ، می توانید به Hardware Self-Test، Random Seek Test و Surface Test دسترسی پیدا کنید.

 

3. Panic Backup

Panic Backup یکی دیگر از ویژگی های قابل ذکر نرم افزار Hard Disk Sentinel است. با کلیک کردن روی منوی Configuration و رفتن به Operations> Panic backup می توانید آن را پیدا کنید.

در صورت بروز مشکل در هر هارد دیسک ، می توانید پروژه های جدیدی را به لیست پشتیبان اضافه کنید. همچنین می توانید پروژه را به رویدادهای مختلف متصل کنید. به عنوان مثال ، زمانی می توان یک پروژه را اجرا کرد که مقدار سلامتی یا دما نرمال نباشد.

 

سؤالات متدوال درباره نرم افزار Hard Disk Sentinel :

آیا نرم افزار Hard Disk Sentinel ایمن است؟

نرم افزار Hard Disk Sentinel یک برنامه محبوب و قانونی است که به نظارت ، تجزیه و تحلیل و تعمیر هارد دیسک ها کمک می کند. استفاده از آن باید ایمن باشد. اما باید توجه داشته باشید که هنگام اجرای برخی از ویژگی ها ، نرم افزار داده های ذخیره شده روی دیسک را حذف خواهد کرد. لطفاً اگر اولین بار است که از این نرم افزار استفاده می کنید مراقب باشید.

چگونه می توان بدسکتورها را بر روی هارد دیسک اصلاح کرد؟

دو نوع بدسکتور وجود دارد: بدسکتور فیزیکی و بدسکتور منطقی. می توانید با نرم افزار شخص ثالث قابل اعتماد و حرفه ای ، دیسک خود را برای بدسکتورها اسکن کنید یا ابزار CHKDSK را امتحان کنید.

چگونه می توان فهمید که هارد دیسک من سالم است؟

برای آگاهی از وضعیت سلامت هارد دیسک ، می توانید از یک برنامه حرفه ای کمک بگیرید. در اینجا برخی از ابزارهای بررسی سلامت SSD آورده شده است و می توانید امتحان کنید: 8 ابزار برتر SSD برای بررسی سلامت و عملکرد SSD.

 

بیشتر بخوانید :

رفع مشکل خاموش نشدن کامل هارد ،فن و لپتاپ در ویندوز 10 ،7 و 8 

بایوس چیست و آیا آپدیت کردن آن لازم است ؟ 

UEFI و Legacy BIOS چه تفاوت هایی با هم دارند و چگونه به آنها دسترسی پیدا کنیم ؟

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید