تعمیرات سخت افزار در شیراز

تعویض و تعمیر سوکت شارژ لپ تاپ در شیراز

تعویض و تعمیر سوکت شارژ لپ تاپ در شیراز

تعویض و تعمیر سوکت شارژ لپ تاپ

تعمیر سوکت شارژ لپ تاپ یا به عبارتی تعویض سوکت شارژ لپ تاپ از مشکلات رایجی است که ممکن است برای هر کاربر لپ تاپ پیش بیاید. اگر لپ تاپ شما در حین حرکت به طور غیر منتظره خاموش می شود، باتری شارژ نمیشه، لپ تاپ با شارژر کار نمی کند، دوشاخه شارژر ارتباط خوبی با پریز برق لپ تاپ شما ندارد، ممکن است جک شارژر یا سوکت لپ تاپ با دوشاخه شارژر مشکل داشته باشد.

 

برای تعیین اینکه آیا مشکل از سوکت است یا دوشاخه ، مهم است که مشکل را به طور دقیق تشخیص دهید. هنگامی که سوکت یا دوشاخه لپ تاپ آسیب دیده باشد ، بسیار خطرناک است. این ممکن است باعث شود کامپیوتر به طور غیر منتظره بیش از حد خاموش شود. علاوه بر ناامیدی که در صورت خاموش شدن غیرمنتظره کامپیوتر در وسط کار (به دلیل خرابی دوشاخه یا سوکت) بوجود می آید ، این امر همچنین می تواند مشکلات جدی تری را ایجاد کند. بنابراین باید در اسرع وقت برای تعویض سوکت شارژ لپ تاپ یا تعویض سوکت شارژ لپ تاپ اقدام کنید.

 

توصیه می کنیم که لپ تاپ خود را در محل مطمئن تعمیر کنید ، جایی که مشکل به درستی تشخیص داده شود و تعمیر لپ تاپ صحیح و با کیفیت را انجام دهند. از این رو بانک نرم افزار مرکزی که تخصص ویژه ای در زمینه حل مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری دارد این مطلب را برای شما عزیزان آماده کرده. همچنین می توانید با کارشناسان باتجربه ما در مرکز در ارتباط باشید.

 

همچنین اگر احساس میکنید که در زمینه تعمیر و تعویض قطعات سخت افزاری و مهارت باز و بسته کردن لپتاپ مهارت کافی را ندارید، پیشنهاد میکنم تعمیر لپ تاپ خود را به دست افرادی که با این موضوعات آشنایی دارند بسپارید. بانک نرم افزار مرکزی با بیش از 10 سال سابقه درخشان در حل مشکلات رایانه و تلفن،پیشنهاد میکنم که برای تعویض قسمت های مختلف لپ تاپ خود از جمله تعویض هارد ، تعویض رم ، تعویض LCD ، تعویض قاب لپ تاپ ،ابتدا با بخش کارشناسان ما صحبت کرده و در مورد این موضوع از آن ها مشاورر بگیرید چرا که یک اشتباه کوچک در زمان تعمیر لپ تاپ میتواند باعث بروز مشکل جدی در دستگاه شود.

 

اگر شما هم برای سؤالات خود از جمله ” دلیل شارژ نشدن لپ تاپ ، دلیل روشن نشدن لپ تاپ ، قطع و وصل شدن های متداول شارژر لپ تاپ و… ” دنبال جواب می گردید و می خواهید اطلاعات خود در خصوص آموزش صحیح عیب یابی لپ تاپ و اداپتور شارژر بالا ببرید، پس با ما همراه باشید.

 

تعویض سوکت شارژ لپ تاپ

 

نشانه های خرابی سوکت شارژ لپ تاپ

در اینجا برخی از علائم وجود دارد که باید قبل از اقدام برای برای تعویض سوکت شارژ لپ تاپ یا تعویض سوکت شارژ لپ تاپ بدانید  :

 

 • به نظر می رسد هنگام وصل کردن شارژر سست تر از حد معمول است ، حرکت بیشتری دارد.
 • لپ تاپ تصادفی خاموش شد
 • ممکن است متوجه شوید که باید شارژر را به طریقی بکشید و نگه دارید تا لپ تاپ شارژ شود.
 • شما قبلاً یک شارژر جدید خریداری کرده اید اما هنوز کار نمی کند.
 • پریز برق آسیب دیده یا خراب شده است.
 • سوکت خوب است اما اتصالات لحیم کاری بدی با مادربرد دارد.

 

مشکلات ناشی از خرابی سوکت شارژ لپ تاپ 

شایع ترین مشکلات ناشی از این واقعیت است که کامپیوتر به دلیل خرابی سوکت شارژ به طور غیر منتظره خاموش می شود :  البته باید به این موضوع هم اشاره کرد که گاهی ممکن است ایراد از کابل شارژ و یا اداپتور سر راه آن باشد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم

 • سیستم عامل خراب
 • قسمت های خراب روی هارد دیسک
 • اطلاعات مهم به دلیل بد بودن بخش ها ناپدید می شوند
 • BIOS خراب شده و در نتیجه دیگر لپ تاپ کار نمی کند
 • قطعات الکترونیکی آسیب دیده
 • لپ تاپ شروع به کار غیر عادی می کند
 • ویندوز یا سیستم عامل دیگر بوت نمی شود
 • و بسیاری مشکلات دیگر

 

خدمات بانک نرم افزار مرکزی در زمینه تعویض یا تعمیر سوکت شارژ لپ تاپ در شیراز :

 

 • تعمیر درگاه شارژ لپ تاپ
 • تعمیر کانکتور برق لپ تاپ
 • تعمیر کانکتور شارژر لپ تاپ خراب
 • تعویض جک قدرت لپ تاپ
 • رفع خرابی کانکتور برق لپ تاپ 
 •  تعمیر سوکت شارژر لپ تاپ ایسوس
 •  تعمیر سوکت شارژر لپ تاپ دل
 •  تعمیر سوکت شارژر لپ تاپ لنوو
 • تعمیر و تعویض سوکت شارژر لپ تاپ ایسر
 • تعمیر و تعویض سوکت شارژر لپ تاپ HP

 

مشکلات ناشی از خرابی سوکت شارژ لپ تاپ 

 

هزینه تعمیر سوکت شارژر لپ تاپ

برای برآورد هزینه تعمیر و تعویض سوکت شارژر لپ تاپ باید ابتدا نوع و شدت مشکل عیب یابی شود. بعد از عیب یابی در صورت تعمیر شدن قطعه خراب، مراحل انجام می شود. اما در صورت نیاز ،قطعه جدید خریداری می‌شود. سپس بعد از نصب و تعویض قطعه‌ی آن، تست و بازبینی می‌شود و در صورت عملکرد صحیح ، تحویل مشتری گردد. با این حساب هزینه تعمیر و تعویض سوکت شارژر لپ تاپ در شیراز متفاوت است. در صورت کسب اطلاعات بیشتر بلا شماره 09173200373 تماس بگیرید.

 

تعمیر سوکت شارژ لپ تاپ به علت خرابی در کابل شارژر لپ تاپ

گاهی ممکن است تعمیر سوکت شارژ لپ تاپ ایراد از کابل شارژ و یا اداپتور سر راه آن باشد .بهتر است قبل از تعویض سوکت شارژ لپ تاپ ،در اولین قدم به سالم بودن اداپتور و کابل برق لپ تاپ خود پی ببرید.

 

 1. نگاه دقیق به کابل و اداپتور لپ تاپ

بهتر است در ابتدا به بررسی فیزیکی کابل و آداپتور برق شارژر لپ تاپ خود بپردازید و از سالم بودن آنها اطمینان حاصل فرمایید. دلیل شارژ نشدن لپ تاپ شما می تواند پارگی و یا کشیدگی در قسمتی از سیم کابل برق لپ تاپ آن باشد. پس از اطمینان از سالم بودن این مورد وقت آن است سالم بودن آداپتور برقی که بین سیم شارژر لپ تاپ وجود دارد را بررسی کنید، گاهی ممکن است به دلیل داغ شدن بیش از حد شارژر لپ تاپ و یا آب خوردگی و ضربه شدید به منبع انرژی لپ تاپ ،باعث بروز مشکل شده باشد.

 

 1. امتحان کردن کابل اداپتور لپ تاپ با یک شارژر دیگر

اگر بعد از چک کردن و سالم بودن شارژر همچنان مشکل شارژ نشدن لپ تاپ پا بر جا بود بهتر از یک کابل دیگر استفاده کرده و لپ تاپ خود را به شارژ متصل کنید. در این قسمت یک شارژر لپ تاپ که از نظر مقدار ولتاژ و آمپر خروجی با کابل شما نزدیک بوده انتخاب و به دستگاه خود متصل کنید. پس از اتصال با دقت ببینید که آیا لپ تاپ شما شارژ میشود یا نه ، اگر لپ تاپ در حال شارژ شدن بود پس مشکل کابل برق لپ تاپ بوده.

 

 1. امتحان کردن کابل شارژ با یک لپ تاپ دیگر

اگر امکان انجام روش بالا را نداشتید پس بهتر است که کابل شارژ لپ تاپ خود را با اداپتور آن به یک لپ تاپ دیگر متصل کنید تا متوجه شوید مشکل شارژ نشدن لپ تاپ شما از کدام قسمت است.

گاهی ممکن است که اداپتر شارژر لپ تاپ سوخته باشد، توصیه می کنیم قبل از خرید آداپتور یا شارژر لپ تاپ ، نسبت به وقوع این مورد مطمئن شوید. برای اطمینان حاصل کردن از این موضوع ابتدا باید یک لپ تاپ دیگر که جک شارژر آن هم شبیه به لپ تاپ شما باشد ، تهیه کرده و سپس کابل شارژری که میخواهید از صحت سالم بودن آن مطلع شوید را به دستگاه متصل کنید ، حال با دقت منتظر نتیجه باشید.

اگر پس از اتصال شارژر، باتری لپ تاپ در حال شارژ شدن بود به این معنی است که کابل شارژر شما سالم است و مشکل از جک شارژر لپ تاپ شماست ، در غیر این صورت آداپتور شارژر لپتاپ سوخته و یا ایراد دارد.

 

 1. بررسی باتری لپ تاپ با دستگاه مولتی متر

آخرین راه تشخیص سالم یا خراب بودن شارژر لپ تاپ استفاده از دستگاه مولتی متر برای بررسی سالم بودن کابل منبع تغذیه لپ تاپ است. در این روش با استفاده از جریان ثابتی که بین دو طرف ورودی و خروجی کابل شارژر ایجاد میشود میتوان به موضوع سالم یا خراب بودن شارژر لپ تاپ پی برد.

نکته : به این موضوع توجه داشته باشید که برخی از اداپتور های لپ تاپ های گیمینگ هستند که ولتاژ و آمپر بیشتر از خود انتقال میدهند، پس ابتدا نوشته های روی آداپتور را با دقت بخوانید و سپس اعداد به دست آمده را با نتیجه مقایسه کنید.

نکته بسیار مهم : همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم بانک نرم افزار مرکزی علاوه بر خدمات پشتیبانی آنلاین کامپیوتری و حل مشکلات رایانه ای همواره به دنبال راهی بوده تا بتواند اطلاعات مفید و صحیح خود را به کاربران خود انتقال دهد و همیشه به دنبال رفاه حال کاربران خود بوده از این رو بانک نرم افزار مرکزی بخش تعمیرات سخت افزاری حضوری برای انجام خدماتی از جمله ( تعویض و تعمیر سوکت شارژ لپ تاپ در شیراز ) و…  را راه اندازی کرده تا کاربرانی که هرگونه ایرادات سخت افزاری در کامپیوتر، لپ تاپ و یا پرینتر خود دارند بتوانند بدون نیاز به مراجعه به مراکز نامرغوب و نامعتبر ، دستگاه خود را تعمیر کنند از این رو اگر شما هم میخواهید از سرویس حضوری تعمیر لپ تاپ برخوردار شوید از طریق تماس با ما با کارشناسان بخش سخت افزار بانک نرم افزار مرکزی تماس بگیرید.

 

 

 

بررسی باتری لپ تاپ با دستگاه مولتی متر

 

تعمیر جک شارژر لپ تاپ

حال اگر برای تعمیر سوکت شارژ لپ تاپ و پس از انجام فرایند های بالا متوجه شدید که مشکل از شارژر لپ تاپ نیست، ایراد از جک دی سی ( DC jack ) پاور لپ تاپ است. جک ورودی اداپتور لپ تاپ یکی از کانکتور های مهم و اساسی لپ تاپ است که جریان برق پس از گذشت از آداپتور شارژر از این قسمت وارد مدار مادربرد لپتاپ شده و سپس به قسمت باتری دستگاه میرود، حال اگر مشکلی در جک کانکتور شارژر لپ تاپ وجود داشته باشد امکان این که دیوایس شارژ نشود و یا به درستی نتواند انرژی را از خود انتقال دهد باعث شارژ نشدن و کمبود انرژی میشود.

 

خرابی جک پاور لپ تاپ دلایل متفاوتی دارد که از مهم ترین آنها میتوان به ( روش نادرست وصل کردن شارژر به درگاه منبع تغذیه لپ تاپ، شکستگی جک یا سوزن درون آن، استفاده مداوم و طولانی مدت از آن که باعث قطع شدن مسیر شارژ از مادربرد میشود ) اشاره نمود که بهترین گزینه برای حل این مشکل تعویض یا تعمیر جک پاور لپ تاپ است.

 

کلام آخر :

در پایان مطلب به این موارد اشاره کنیم که موارد دیگری مانند آی سی شارژر پاور و یا فریمویر باطری میتوانند باعث بروز مشکلات شارژی شوند که تقریبا شناسایی آنها توسط کاربری که علم تعمیر سخت افزار ندارد عملا غیر ممکن است ، پس بهترین گزینه برای حل هرگونه مشکل در زمینه شارژر و یا جک اداپتور لپ تاپ این است که با افرادی که در این زمینه دانش کافی دارند گفتگو کنید، مرکز ما با داشتن بهترین و مجرب ترین کارشناسان میتوانند شما را در مورد این موضوع یاری دهند پس برای تماس با ما ، با شماره 09173200373 تماس گرفته و از کارشناسان ما در زمینه تعمیر سخت افزار لپ تاپ خود مشاوره اینترنتی و تلفنی دریافت کنید.

 

این مطالب را از دست ندهید :

 

نصب آنتی ویروس در شیراز 

نصب نرم افزار حسابداری در شیراز 

نحوه عیب یابی و رفع خطاهای صفحه آبی ویندوز 10

آموزش تعویض هارد لپ تاپ در شیراز

نصب ویندوز در شیراز

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید