تعمیرات نرم افزار در شیراز

چگونه مشکل غیر فعال شدن ویندوز 10 را برطرف کنم؟

چگونه غیر فعال شدن ویندوز 10 را بر طرف کنم ؟

6 روش حل مشکل غیر فعال شدن ویندوز ۱۰ ، ۸ و ۷

غیر فعال شدن ویندوز 10 که در اکثر مواقع به صورت ارور 0xC004f074 ظاهر می شود هنگامی رخ می دهد که ویندوز قادر به دسترسی به سرویس فعال سازی یا سرویس مدیریت کلید ( KMS ) نیست. این خطا می تواند در هنگام نصب ویندوز یا پس از آن رخ دهد. در اکثر موارد ، ارور 0xC004F074 هنگامی رخ می دهد که کاربر بخواهد نسخه قدیمی ویندوز مانند ویندوز 7 یا 8 را به ویندوز 10 ارتقا دهد. به همین ترتیب ، افراد نمی توانند از رایانه های خود استفاده کنند و پیام زیر را مشاهده کنند:

5 روش حل مشکل غیر فعال شدن ویندوز و رفع ارور 0xC004f074 در ویندوز 10، 7، 8

یکی از دلیل های دیگر غیر فعال شدن ویندوز زمانی است که ویندوز آپدیت می گیرد، در این حالت مایکروسافت نصب ویندوز کرک شده را تشخیص می دهد و در نتیجه ویندوز غیر فعال و یا اصطلاحاً اکسپایر می شود. اگر با مشکل پیغام Expire و لایسنس در ویندوز ۱۰ ، ۸ و ۷ مواجه هستید از 8 روشی که قبلا آموزش داده ایم استفاده کنید.

توصیه می کنیم بعد از رفع مشکل اکسپایر شدن ویندوز 10 با استفاده از نرم افزار Stop Windows Update آپدیت ویندوز را ببندید تا مشکل غیر فعال شدن ویندوز 10 و یا همان ارور 0xC004f074 برطرف شود.

راهنمای زیر را بخوانید و مراحل را برای رفع مشکل غیر فعال شدن ویندوز 10 و حل ارور 0xC004f074 دنبال کنید ، که به شما امکان می دهد بدون مشکل فعال سازی از سیستم عامل ویندوز استفاده کنید.

فهرست مطالب :

  • راه حل 1: حذف و نصب مجدد کلید
  • راه حل 2:کرک کردن ویندوز 10
  • راه حل 3: رفع ارور 0xC004f074 از طریق عیب یابی 
  • راه حل 4: دستور Slui 3 را اجرا کنید
  • راه حل 5: اسکن SFC را اجرا کنید
  • راه حل 6: با پشتیبانی مایکروسافت تماس بگیرید

روش های رفع مشکل غیر فعال شدن ویندوز 10

شما می توانید با استفاده از روش های زیر مشکل غیر فعال شدن ویندوز 10 را حل کنید. در صورت برخورد با مشکل حین انجام کار می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید و یا اگر ساکن شیراز هستید حضوری به فروشگاه بیایید تا متخصصین مجرب مرکز اقدامات لازم را جهت رفع مشکل غیر فعال شدن ویندوز 10 در شیراز انجام دهند و اگر نیاز به نصب ویندوز بود در کمترین زمان انجام شود

“چگونه مشکل غیر فعال شدن ویندوز 10 را برطرف کنم؟”

 

راه حل 1: حذف و نصب مجدد کلید فعالسازی ویندوز

این راه حل فقط در صورتی معتبر است که از قبل کلید فعالسازی یا KMSpico Key داشته باشید. ابتدا باید کلید موجود را حذف کرده و کلید جدید را نصب مجدد کنید.

شما برای انجام اینکار باید از دستور slmgr.vbs به صورت زیر استفاده کنید :

1.  پنجره Command Prompt در حالت Run as administrator باز کنید و دستور زیر را تایپ کنید و کلید Enter را فشار دهید تا اجرا شود.
slmgr.vbs / dlv

2. در پنجره Command Prompt دستور زیر را تایپ کنید:

slmgr.vbs /ipk <NewKMSProductKey به جای <NewKMSProductKey> کلید محصول جدید خود را که 25 رقمی است را وارد و Enter را بزنید تا اجرا شود.

3.دستور زیر را وارد کنید:

slmgr.vbs –ato و کلید اینتر را فشار دهید.

4. سپس سیستم را ریستارت کرده و به مسیر Settings >Update and Security > Activation رفته و ببینید که سیستم دوباره همان مشکل ارور ۰xc004f074 را به شما نشان می دهد و مشکل غیر فعال شدن ویندوز 10 حل شده باشد.

حذف و نصب مجدد کلید فعالسازی ویندوز برای رفع ارور 0xC004f074

راه حل 2: کرک کردن ویندوز 10

فعال‌سازی ویندوز 10 بدون استفاده از شماره سریال کار حقیقتا دشواری است. در صورت غیر فعال شدن ویندوز ،دسترسی کاربران به برخی امکانات ویندوز به‌تدریج محدود خواهد شد. در ادامه، ویندوز امکان شخصی‌سازی صفحه دسکتاپ را محدود کرده و کاربران احتمالا قادر به تغییر در ویندوز 10 و بسیاری از تنظیمات دیگر نخواهند بود.چنان‌چه قادر به یافتن شماره سریال و فعال‌سازی ویندوز 10 خود نیستید در این حالت شما می توانید اکتیو کردن ویندوز بدون کد فعالسازی را از طریق لینک زیر انجام دهید.

لینک دانلود حل مشکل غیر فعال شدن ویندوز 10 

بایستی بدانید روش گفته شده در لینک بالا عملکردی سریع دارد و شما تنها کافیست روی یک دکمه کلیک نمایید و یک عدد را وارد نمایید.

راه حل 3: استفاده از Troubleshoote برای رفع ارور 0xC004F074

از آنجا که ارور 0xC004F074 معمولا کمی بعد از نصب جدیدترین آپدیت در سیستم شما رخ می دهد؛ ممکن است استفاده از Update Troubleshooter به حل این مشکل کمک کند.

برای اینکار به مسیر زیر بروید :

Settings > Update & Security > Troubleshooter > Windows Update و troubleshoote را انتخاب کنید.

پس از اجرای این دستور ، اگر هنوز پیام خطا را دریافت می کنید و نمی توانید سیستم ویندوز خود را اکتیو کنید، به مسیر زیر بروید :

Settings > Update & Security > Activation > Troubleshooter 

منتظر بمانید تا فرآیند عیب یابی به پایان برسد. سیستم خود را ریستارت کنید و بررسی کنید که آیا ارور 0xC004F074 برطرف شده است یا نه.

استفاده از Troubleshoote برای رفع ارور 0xC004F074

راه حل 4: رفع مشکل غیر فعال شدن ویندوز ۱۰ با دستور Slui 3

برای رفع ارور 0xC004F074 و حل مشکل غیر فعال شدن ویندوز 10 کافیست مراحل زیر را انجام دهید :

_ کلید Windows + R را همزمان فشار دهید تا کادر اجرا باز شود.
_ در پنجره اجرا ، “slui 3” را تایپ کرده و کلید Enter را فشار دهید.
_ کلید محصول سیستم عامل خود را وارد کنید.
_ روی دکمه “فعال سازی” کلیک کنید. سیستم خود را مجدداً راه اندازی کنید.
_ در آخر بررسی کنید مشکل حل شده است یا نه.

راه حل 5: حل مشکل غیر فعال شدن ویندوز ۱۰ با دستور SFC

1. روی منوی شروع کلیک کنید و Command Prompt را تایپ کنید و سپس خط فرمان را در حالت Run as administrator انتخاب کنید.

2. اکنون ، در پنجره خط فرمان ، باید دستور زیر را تایپ و اجرا کنید.

sfc /scannow

منتظر بمانید تا اسکن SFC اجرا شود و بعد از اتمام فرایند اسکن؛ سیستم خود را ریستارت کنید. حالا دوباره سیستم خود را برای رفع ارور 0xC004F074 بررسی کنید.

حل مشکل غیر فعال شدن ویندوز ۱۰ با دستور SFC

راه حل 6: با پشتیبانی مایکروسافت تماس بگیرید

برای حل مشکل غیر فعال شدن ویندوز 10 همچنین می توانید با تیم پشتیبانی مایکروسافت تماس بگیرید و به آنها در مورد خطایی که با آن روبرو هستید اطلاع دهید و از آنها بخواهید کلید محصول خود را تغییر دهند.

خوب ، اگر این محصول بارها مورد استفاده قرار بگیرد ، من آن را توسط سرور مسدود کردم و در این شرایط نیاز به بازنشانی کلید محصول با تماس با تیم پشتیبانی مایکروسافت است.

 

سؤالات متدوال :

چگونه می توانم کلید محصول Windows 10 خود را پیدا کنم؟

خوب ، این کاملاً به نحوه تهیه نسخه Windows 10 بستگی دارد.اگر نسخه فیزیکی ویندوز را خریداری کرده اید ، باید کلید محصول روی کارت داخل جعبه ویندوز برچسب گذاری شود. اما اگر ویندوز از قبل نصب شده باشد ، کلید محصول روی برچسب دستگاه یا منبع تغذیه آن نشان داده می شود.

چگونه می توانم کلید محصول Windows 10 خود را بازیابی کنم؟

کلید محصول را می توانید با تایپ کردن دستور از خط فرمان بازیابی کنید. مراحل زیر را دنبال کنید:

کلید Windows + X را فشار دهید و سپس خط فرمان ( Command Prompt ) را در حالت Run as administrator اجرا کنید.
سپس در خط فرمان ، عبارت زیر را تایپ کنید :

wmic path SoftwareLicensingService OA3xOriginalProductKey

Enter را بزنید و کلید محصول را ببینید.

آیا شناسه محصول همان کلید محصول است؟

در مورد شناسه محصول و کلید محصول اغلب سردرگمی هایی وجود دارد. این دو مورد به یک چیز اشاره ندارند. اگر شناسه محصول به سادگی نسخه ویندوز شما را نشان می دهد؛ کلید محصول یک کد ۲۵ کاراکتری است که برای فعال سازی ویندوز استفاده می شود. 

نتیجه

امیدوارم این مقاله در حل مشکل غیر فعال شدن ویندوز 10 و رفع ارور 0xc004f074 در ویندوز 10 ، 8 و 7 به شما کمک کند. روش های گفته شده را یکی یکی با دقت انجام دهید تا یک ویندوز اکتیو برای کار داشته باشید.اگر روش های گفته شده در بالا برای رفع مشکل غیرفعال شدن اکتیو ویندوز 10 کارآمد نبود، میتوانید با کارشناسان ما در مرکز بانک نرم افزار مرکزی از طریق تماس با ما در ارتباط باشید.

 

بیشتر بخوانید :

آموزش تهیه نسخه پشتیبان یا بکاپ برای ویندوز 10 و بازگردانی آن

آموزش بوتیبل کردن فلش با Power ISO و نصب ویندوز 

7 روش حل مشکل ریستارت شدن مداوم کامپیوتر یا لپتاپ 

نحوه عیب یابی و رفع خطاهای صفحه آبی ویندوز 10 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید