تعمیرات سخت افزار در شیراز

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ در شیراز

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ در شیراز

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ در شیراز 

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ یکی از مهمترین خدماتی است که در بانک نرم افزار مرکزی و توسط متخخصبن مجرب انجام می شود. اگر نمایشگر لپ تاپ شما الگوها و رنگ های عجیبی را نشان می دهد، کامپیوتر روشن می شود اما هیچ تصویری وجود ندارد یا بعد از مدتی یک صفحه آبی ظاهر می شود، شاید لازم باشد برای تعمیر کارت گرافیک کامپیوتر و لپ تاپ خود اقدام کنید.

کارت گرافیک قسمت بسیار مهمی از هر لپ تاپ است. تصاویر را پردازش کرده و به صفحه منتقل می کند. کارت گرافیک پردازنده و حافظه خاص خود را دارد و در نتیجه باعث کاهش کار پردازنده اصلی و حافظه سیستم می شود. بیشتر کارتهای گرافیک لپ تاپ روی مادربرد ساخته شده اند و نمی توان آنها را جدا کرد. بیشتر افراد در صورت بروز مشکل در کارت گرافیک ،به شما می گویند که شما به مادربرد جدید یا حتی لپ تاپ جدید نیاز دارید.

تشخیص خرابی کارت گرافیک دشوار است. در صورت خراب شدن کارت گرافیک فقط سه گزینه وجود دارد: تعویض کل مادربرد ، تعمیر کارت گرافیک موجود یا خرید لپ تاپ جدید. اگر تعمیرات توسط یک تکنسین حرفه ای لپ تاپ و در جای مناسب انجام شود ، ترمیم کارت گرافیک بهتر است.

در بانک نرم افزار مرکزی ما می توانیم به شما کمک کنیم و مشکل را برطرف کنیم این تعمیر قطعاً شما را از نیاز به تعویض لپ تاپ نجات می دهد. علاوه بر این اگر شما در مورد دستگاه خود سؤالی دارید و به برخی اطلاعات در مورد تعمیر کارت گرافیک خود نیاز دارید ، با تکنسین های ما از طریق تماس با ما در ارتباط باشید. 

بیشتر بخوانید : آموزش تعویض هارد لپ تاپ در شیراز

مهمترین نشانه های خراب بودن کارت گرافیک در لپ تاپ

 • رایانه روشن می شود ، اما هیچ تصویری وجود ندارد یا صفحه سیاه است
 • صفحه نمایش مصنوعات (معمولاً مربع های رنگی) یا خطوط متقارن عمودی یا افقی را نشان می دهد
 • صدای زیاد فن از طریق رایانه شخصی یا لپ تاپ شما
 • رایانه خطوط یا مربع های رنگی را برای لحظه ای نمایش می دهد و سپس ثابت می شود
 • کامپیوتر وسط کار ثابت می ماند 
 • صفحه ای منشعب که همان تصویر را تکرار می کند
 • گرم شدن بیش از حد CPU
 • یک لپ تاپ یک سری بوق می زند اما هیچ چیزی بر روی صفحه وجود ندارد (می تواند مشکل حافظه RAM نیز باشد)
 • خطاهایی مانند خطای “Display driver stopped responding and has recovered” را در ویندوز 7 دریافت کنید

با اتصال یک مانیتور خارجی می توانید قسمت معیوب را بهتر شناسایی کنید: کارت گرافیک یا صفحه LCD. اگر صفحه نمایش خارجی تصویر خوبی را نشان می دهد ، در بیشتر موارد قسمت معیوب صفحه LCD است و نه کارت گرافیک

مهمترین نشانه های خراب بودن کارت گرافیک در لپ تاپ

چرا کارت گرافیک یا چیپ گرافیک یک لپ تاپ خراب می شود؟

اجزای زیادی روی کارت گرافیک وجود دارد. از مهمترین و پیچیده ترین آنها تراشه گرافیکی است. رایج ترین دلیل که باعث تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ می شود، گرم شدن بیش از حد این تراشه است ، زیرا فن خنک کننده و هیت سینک در غبار مسدود شده یا مشکل خنک کننده دیگری وجود دارد. دلیل دیگری هم وجود دارد که آن را می توان در خود تراشه یافت که در وهله اول کیفیت بی نظیری داشته است.

گاهی اوقات مشکل می‌تواند مربوط به مانیتور لپ تاپ باشد، نه کارت گرافیک آن. مانیتور را بررسی کنید و اگر نیاز به تعویض داشت، آن را تعویض کنید. برای این منظور می‌توانید با متخصصین ما جهت تعمیر لپ تاپ در بانک نرم افزار مرکزی تماس بگیرید.

راه‌های جلوگیری از تعمیر چیپ کارت گرافیک

 • لپ تاپ را خنک نگه دارید
 • سعی کنید همیشه لپ تاپ را روی قسمتی صاف قرار دهید و با آن کار کنید
 • لپ تاپ را درجایی استفاده کنید که مطمئین باشید در آن محل پرز وجود ندارد

مراحل تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ

کارت گرافیک (که به آن کارت گرافیک ، GPU ، درایور ویدئو ، کارت نمایش یا آداپتور گرافیکی نیز گفته می شود) قسمت مهمی از رایانه شما است. هر مشکلی در کارت گرافیک وجود دارد می تواند بر روی عملکرد رایانه شخصی / لپ تاپ شما تأثیر بگذارد ، تجربه بازی شما را خراب کند ، لذت دیدن یک فیلم خوب را از شما بگیرد یا سرعت انجام کارهای گرافیکی را کاهش دهد و….

کارت گرافیک دیگری را جایگزین کارت گرافیک فعلی بکنید. اگر مشکل برطرف شد، پس قطعا مشکل از آن است و تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ یا تعویض آن ضروری است.

بیشتر بخوانید : هزینه تعمیر مادربرد لپ تاپ چقدر است ؟

برای تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ این مراحل را به ترتیب انجام دهید:

 • درایورهای کارت گرافیک را به روز رسانی کنید
 • درایور کارت گرافیک را غیرفعال یا فعال کنید
 • درایورهای گرافیکی را جذف و سپس دوباره آن‌ها را نصب کنید. البته پس از اینکه کامپیوتر راه اندازی شد، ویندوز مجدداً و به صورت خودکار درایورها را نصب می‌کند.
 • فن سیستم را بررسی کنید؛ زیرا اگر این فن به درستی کار نکند، گرمای بیش از اندازه به کارت گرافیک لپ تاپ و مادربورد، آسیب وارد می‌کند. برای اینکه صدمه کمتری به لپ تاپ و قطعات وارد شود، از تکنسین ماهر در این زمینه کمک بگیرید.
 • در نهایت اگر کارت گرافیک و مادر بورد آسیب دیده باشند، باید جایگزین شوند.

چگونه تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ را انجام دهم ؟

چرا باید تعمیر کارت گرافیک را در بانک نرم افزار مرکزی انجام دهید؟

ما در بانک نرم افزار مرکزی با داشتن بیش از 10 سال سابقه در زمینه تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری و داشتن تکنسین های باتجربه و کارآمد، می توانیم با کمترین قیمت و بدون واسطه تعمیر کارت گرافیک ،تعمیر لپ تاپ ، تعمیر مادربرد و … را انجام دهیم. همچنین نسبت به کاری که انجام می دهیم بسیار مسئولیت پذیر هستیم.

همچنین تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ در شیراز را در کمترین زمان انجام می دهیم. معمولاً در صورت وجود تراشه گرافیکی در مدت یک روز ، در غیر این صورت چند روز طول می کشد.ما فقط تراشه های جدید نصب می کنیم.

در بانک نرم افزار مرکزی در صورت نیار برای تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ فقط تراشه های جدید نصب می کنیم. بسیاری از تراشه های گرافیکی جعلی وجود دارد که تصور می شود “جدید” یا “ارزان تر” باشند. ما فقط از تراشه های گرافیکی جدید و اصلی استفاده می کنیم. همچنین اگر تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ شما امکان پذیر نباشد ، درخرید لپ تاپ جدید شما را راهنمایی می کنیم.

هزینه تعویض یا تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ در شیراز 

عوامل زیادی در ایجاد خرابی کارت گرافیک و چیپ گرافیک و در نتیجه تعمیرک ارت گرافیک لپ تاپ دخیل هستند. اتصالی صفحه نمایش، بالارفتن بیش از اندازه‌ی سیستم و داغ کردن آن، نفوذ مایعات به داخل دستگاه، عمر لپ تاپ، نوسان جریان برق و کار کردن زیاد با لپ تاپ می‌توانند از عوامل خراب شدن کارت و چیپ گرافیک باشند. 

هزینه تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ ،با توجه به مدل لپ تاپ و با توجه به پیچیدگی و قیمت اجزای مختلف متفاوت است. در اکثر لپ تاپ ها ،کارت گرافیک روی مادربرد قرار دارد و این بدان معنی است که باید کل مادربرد را تعویض کنید. برخی از لپ تاپ های مخصوص بازی دارای کارت های گرافیکی قابل تعویض هستند ، بنابراین ممکن است بدون جایگزینی کل برد ، بتوان آن را تعویض کرد.

در این جدول میتوانید متوسط هزینه تعمیر گرافیک لپ تاپ را ببینید :

هزینه تعویض چیپ لپ تاپ320.000 تا 450.000
هزینه تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ500.000 تا 1.600.000

هزینه تعویض یا تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ در شیراز 

بررسی سوالات رایج :

رایانه شخصی پیغام «کارت گرافیک شناسایی نشد.» را نشان می دهد این به چه معناست و چگونه آن را برطرف کنم؟

دلایل مختلفی وجود دارد که رایانه شما کارت گرافیک شما را تشخیص نمی دهد ، بنابراین صفحه نمایش کار نمی کند.

ابتدا ، اگر از رایانه رومیزی استفاده می کنید ، کیس را باز کنید و اطمینان حاصل کنید که همه اتصالات به درستی نصب شده اند. یک نقطه تماس شل می تواند باعث خرابی سخت افزار شود.

دوم ، اطمینان حاصل کنید که تنظیمات گرافیکی مناسب را دارید. ممکن است لازم باشد گرافیک آنبرد را غیرفعال کرده و مجدداً آن را تنظیم کنید.

سوم ، ممکن است مشکل منبع تغذیه داشته باشید ، بنابراین بررسی کنید که کامپیوتر شما برای اجرای کارت گرافیک به اندازه کافی برق مصرف می کند. اگر کارت گرافیک خود را اخیراً نصب یا ارتقا داده اید ، باید درایورهای آن را نصب کنید.

جدا از این گزینه ها ، شما ممکن است مشکل اتصال دیگری داشته باشید ، شاید ویندوز به یک به روزرسانی نرم افزاری نیاز داشته باشد ، یا کارت گرافیک یا مادربرد معیوبی داشته باشید.

صفحه آبی مرگ چیست؟ آیا این مشکل به دلیل کارت گرافیک است؟

BSOD بر اساس سوء عملکرد در رایانه های شخصی ویندوز رخ می دهد که در آن نرم افزار یا سخت افزار مانع از بوت شدن یا اجرای صحیح سیستم شما می شود. این وضعیت بدون شک می تواند به دلیل کارت گرافیک ، درایورها ، نرم افزار یا سخت افزار دیگری در دستگاه شما بوجود آید. شما باید در مورد مشکل خود تحقیق کنید تا علت را محدود کنید.

سیستم عامل های ویندوز معمولاً پس از تجربه BSOD خاموش می شوند ، اما این نمایشگر معمولاً ابتدا کد خطایی را روی صفحه ارائه می دهد. برای اینکه بفهمید مشکل از کجاست باید آن کد خطا را ارجاع دهید تا بتوانید آن را برطرف کنید. اگر در کامپیوتر خود ضمانت نامه دارید ، با سازنده تماس بگیرید.

کلام آخر 

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ در مرکز بانک نرم افزار مرکزی به دست تیمی از زبده ترین کارشناسان دو حوزه سخت افزار و نرم افزار، با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات و با بکارگیری جدیدترین متدها و ترفندهای تعمیر انجام می پذیرد. همچنین تعمیرات لپ تاپ و انواع بردهای الکترونیکی در این مرکز با تجهیزاتی پیشرفته و مدرن چون  BGA Machine Ersa 550، Clean Room، PC3000،TEXAS INSTRUMENTS EV 2300  و دیگر تجهیزات تعمیر و ابزارآلات لحیم‌کاری روز جهان به صورت تخصصی و صد در صد تضمینی انجام می‌گیرد.

کارشناسان حاضر در مرکز تعمیر لپ تاپ به دلیل آشنایی با ویژگی‌های خاص این تولیدات و در اختیار داشتن تجهیزات پیشرفتۀ این حوزه -که بالاترین سطح سازگاری با لپ تاپ را دارند- قادر به تعمیر و ترمیم تمامی عیوب و اختلالات ایجاد شده در این دستگاه گشته‌اند. تمامی اقدامات مورد نیاز جهت بهبود، بازیابی، سرویس و تعمیر لپ تاپ در این مرکز، بر اساس استانداردهای جهانی و اصول علمی مطرح شده از سوی کمپانی سازنده صورت می‌پذیرد‌.

 

مطالب زیر را از دست ندهید :

تعویض و تعمیر قاب لپ تاپ در شیراز

آموزش تعویض هارد لپ تاپ در شیراز

تعویض رم لپ تاپ در شیراز

نصب ویندوز در شیراز 

دیدگاهتان را بنویسید