امنیت و شبکه

صفر تا صد خدمات مجازی سازی سرور شیراز

صفر تا صد خدمات مجازی سازی سرور شیراز
مجازی سازی سرور شیراز (Server Virtualization) و مجازی سازی شبکه شیراز روشی برای صرفه‌جویی در منابع فیزیکی و هزینه‌ها در شرکت شماست و از جمله خدماتی است که در بانک نرم افزار مرکزی توسط متخصصان مجرب انجام می‌شود. مجازی سازی سرورها به معنی مستقل کردن سرویس‌دهنده‌های نرم‌افزاری و سیستم عامل از سخت افزار یک سرور، و راه‌اندازی آن روی یک بستر واسطه است. مجازی سازی سرور شما را قادر می‌کند تا بهره‌وری در مجموعه‌تان را به حداکثر برسانید و منابع سرور خود را به طور کارآمدتر استفاده کنید و هزینه‌های خود را کاهش دهید.
در این مقاله به این سوال پاسخ می‌دهیم که مجازی سازی سرور چیست؟ و سپس به انواع مجازی سازی سرور و مزایای آن می‌پردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

قیمت مجازی سازی سرور شیراز چگونه تعیین می‌شود؟

فاکتورهای متنوعی در تعیین قیمت مجازی سازی سرور شیراز و مجازی سازی شبکه شیراز نقش دارند. در حالت کلی، با وجودی که قیمت مجازی سازی سرور از سرورهای اختصاصی فیزیکی مناسب‌تر است، اما همان کیفیت و سرعت یک سرور واقعی و فیزیکی را برای شما فراهم می‌کند. با این وجود، هزینه مجازی سازی شبکه از هاست اشتراکی بیشتر است (به دلیل منابع اختصاصی که در سرور مجازی در اختیار شما قرار داده می‌‌شود).

 

مهمترین عوامل در هزینه مجازی سازی سرور شیراز را می‌توان امکانات عمومی آن و سیستم مورد نظر شما دانست. میزان رم، پردازنده، فضای دیسک و ترافیک ماهانه مورد استفاده مجموعه شما نیز در قیمت مجازی سازی سرور موثر هستند. هزینه‌ها مربوط به لایسنس دایرکت ادمین و سایر موارد نیز معمولا به صورت جداگانه و سالیانه محاسبه و به فاکتور نهایی اضافه می‌شوند.

 

علاوه بر این عوامل، مجازی سازی سرور ویندوز یا لینوکس (نوع سیستم‌عامل مورد استفاده)، نحوه مجازی سازی سرور، اینکه میزبانی توسط چه ماشین و سرویس مجازی فراهم شود (خارجی یا ایرانی)، حجم پورت مورد نیاز برای اشترک اطلاعات و سخت‌افزارها نیز در قیمت مجازی سازی سرور تعیین‌کننده هستند.

 

برای اطلاع دقیق‌تر از قیمت مجازی سازی  VMware کافیست از طریق تلفن های ثابت سراسر کشور شماره 07136474671 را شماره گیری کنید و یا اگر قصد تماس با ما از طریق موبایل را دارید شماره 09173200373 را شماره گیری کنید.

 

عوامل موثر بر هزینه مجازی سازی سرور شیراز

در ادامه عوامل موثر بر هزینه مجازی سازی شبکه و سرور را به‌طور خلاصه آورده‌ایم:

 • میزان رم
 • حجم پورت
 • نوع پردازنده
 • نوع دیتاسنتر
 • هزینه راه‌اندازی
 • نوع حافظه ذخیره‌سازی
 • حجم حافظه ذخیره‌سازی
 • حجم ترافیک ماهانه (حجم مشخص یا نامحدود)
 • نوع سیستم عامل (مجازی سازی سرور لینوکس یا ویندوز)

 

 

قیمت مجازی سازی سرور شیراز

 

خرید سرور با بهترین قیمت 
بانک نرم‌افزار مرکزی با دارا بودن سبد کاملی از سرورهای معتبر اچ پی ،خرید سرور را با گارانتی، سرویس دوره ای و مشاوره خرید رایگان ارائه می‌کند. شماره تماس مشاوره و اطلاع از قیمت سرور: 09173200373 – 07136474671

مجازی سازی سرور چیست ؟

مجازی سازی سرورها یک روش مقرون به صرفه برای ارائه خدمات میزبانی وب و استفاده موثر از منابع موجود در زیرساخت فناوری اطلاعات است. بدون مجازی سازی سرور، سرورها تنها از بخش کوچکی از قدرت پردازش خود استفاده می کنند. در واقع مجازی سازی سرور (Server Virtualization) به ایجاد نمونه‌های مجازی از هر سیستم عامل روی یک بستر مجازی اشاره دارد. بدون مجازی سازی در ویندوز سرور، به ازای هر سیستم عامل به سروری فیزیکی با ویژگی‌های پردازشی، فضای ذخیره سازی، حافظه و… متناسب با آن احتیاج داریم. 

 

مراکز داده مملو از سرورهای کم استفاده می شوند که باعث هدر رفتن منابع و قدرت می شود. با تقسیم هر سرور فیزیکی به چندین سرور مجازی، مجازی سازی سرور به هر سرور مجازی اجازه می دهد تا به عنوان یک دستگاه فیزیکی منحصر به فرد عمل کند. هر سرور مجازی می تواند برنامه ها و سیستم عامل خود را اجرا کند. این فرآیند با وادار کردن هر سرور مجازی به عنوان یک سرور فیزیکی، استفاده از منابع را افزایش می دهد و ظرفیت هر ماشین فیزیکی را افزایش می دهد.

 

در مجازی سازی شبکه با استفاده از نرم‌افزارهای مجازی سازی، ماشین‌های مجازی در ارتباط با سرور فیزیکی هستند، و یک هایپروایزر (Hypervisor) منابع سخت‌افزاری میزبان را با تمام ماشین‌های مجازی به اشتراک می‌گذارد. مجازی سازی در ویندوز سرور به کاهش چشمگیر فضای لازم برای تجهیزات دیتاسنتر و هزینه‌های تهیه و نگهداری سخت‌افزارها در شرکت‌ها و سازمان‌ها نیز کمک می‌کند. امروزه مجازی سازی سرور با VMware (از نرم‌افزارهای مجازی سازی) یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها در نحوه مجازی سازی سرور است.

 

مجازی سازی سرور چیست؟

 

انواع مجازی سازی سرور 

از تکنولوژی مجازی سازی برای استفاده مجازی از منابع سرور، دسکتاپ، اپلیکیشن، دیتاسنتر، شبکه یا فضای ذخیره‌سازی می‌توان استفاده کرد. درواقع، انواع مجازی سازی به موارد گفته‌شده تقسیم می‌شود. در‌ادامه، به‌طورمختصر به انواع مجازی سازی اشاره می‌کنیم:

 

 

 • مجازی سازی سرور: زیرساخت سخت‌افزاری و منابع یک سرور با تکنولوژی مجازی سازی به بخش‌های مختلف تقسیم می‌شوند تا در‌کنار استفاده حداکثری از ظرفیت منابع، فرایند تعمیر و نگه‌داری یک سرور را تسهیل کند و اجازه دهد چندین سیستم‌عامل روی یک سرور پیاده شود.
 • مجازی سازی دسکتاپ: در مجازی سازی دسکتاپ، برای هر کاربر متصل به شبکه یک دسکتاپ مجازی تعریف می‌شود که سرور مرکزی آن‌ها را مدیریت خواهد کرد. با مجازی سازی دسکتاپ، یک سرور چندین دسکتاپ مجازی دارد.
 • مجازی سازی شبکه: برای مدیریت و نگه‌داری، می‌توان از مجازی سازی شبکه بهره‌مند شد. با این تکنولوژی، امکان ایجاد چندین شبکه به‌صورت مجازی وجود دارد و به‌مدد زیرساخت‌های نرم‌افزاری، ارتباط و انتقال دیتا نیز در بستر آن فراهم خواهد بود. برخی از منابع شبکه مجازی‌سازی‌شده اختصاصی هستند تا با افزایش تعداد کاربران شبکه، به خرید و اضافه‌کردن سخت‌افزار نیازی نباشد.

 

 

مزایای استفاده از مجازی سازی سرور شیراز چیست؟

مجازی سازی شبکه شیراز و مجازی سازی سرور شیراز مزایای بسیار قابل توجهی دارد:

 

 

 • هزینه: سرورهای مجازی به نسبت سرورهای اختصاصی هزینه کمتری دارند.
 • امنیت: با تهیه نسخه پیشتیبانی می‌توان امنیت داده‌های سرور مجازی را تامین کرد.
 • امکان مدیریت: پس از مجازی سازی در ویندوز سرور می‌توان با نصب برنامه‌هایی تغییرات مختلف را فورا اعمال کرد.
 • انعطاف: مجازی سازی در ویندوز سرور امکان ارتقا منابع را بدون ایجاد هرگونه اختلال و جابجایی در آنها فراهم می‌کند.
 • بالا بودن پهنای باند: مجازی سازی سرور با VMware یا سایر نرم‌افزارهای مجازی سازی با پهنای باند بالا می‌تواند نگرانی برای بالا رفتن هزینه‌ها و اتمام پهنای باند را رفع کند.
 • ایمیل سرور اختصاصی: ایمیل سرور اختصاصی تنها مختص دامنه شماست و تنها شما به آن دسترسی دارید. همین موضوع امنیت مجازی سازی در ویندوز سرور رابه شدت بالا می‌برد.
 • به حالت Failover اجازه می‌دهد درحالی‌که سیستم به کارش ادامه می‌دهد، جزء خراب را تعمیر کرد.

 

علاوه بر موارد بالا، با استفاده از خدمات مجازی سازی سرورها در «بانک نرم‌افزار مرکزی»، شما به چند فرد مجرب برای مجازی سازی شبکه در شهر شیراز و حومه دسترسی مستقیم دارید؛ پیگیری تیم پشتیبانی «بانک نرم‌افزار مرکزی» برای بررسی روند اجرای کار را نیز به این موارد اضافه کنید.

 

 

انواع مجازی سازی سرور 

 

 

مجازی سازی سرور شیراز مناسب چه سازمانهایی است؟

برخی از افراد به اشتباه گمان می کنند مجازی سازی تنها مختص مراکز داده یا دیتا سنتر های بزرگ می باشد. در صورتی که این تصوری کاملا اشتباه است. شرکت های پیشرو در زمینه مجازی سازی این تکنولوژی را جهت استفاده برای رده ی وسیعی از شبکه ها مانند مجازی سازی دسکتاپ طراحی کرده اند.

از شبکه های کوچکی با یک سرور گرفته تا دیتا سنتر های بزرگ با ده ها یا صدها سرور و سرویس دهنده منتظر. همان طور که پیشتر نیز اشاره شد مجازی سازی با مزایای خود طیف گسترده ای از نیازهای سازمان ها و افراد را در جهت استفاده بهینه تر از منابع، صرفه جویی و پایداری سرویس ها مرتفع می‌سازد.

 

 

کجا نباید از مجازی سازی شبکه شیراز یا مجازی سرور استفاده کرد؟

 در سرورهای Database و بعضی سرورهای SAP مجازی سازی ممکن نیست. ولی خدا رو شکر کلیه این مشکلات حل شده است و به غیر از بانک Oracle، که کلاستر بندی خاص خود را دارد کلیه Database ها و همچنین SAP هم دیگر این مشکل را نداشته. و به راحتی مجازی سازی می شوند.

 

اما متاسفانه در صورتی که سخت افزار سرور شما قوی نمی باشد به هیچ وجه، تاکید می شود به عنوان NVR برای سرورهای IPCAM و یا VOIP برای جلوگیری از وقفه یا Delay پیشنهاد نمی شود. 

 

 

نحوه مجازی سازی سرور شیراز

برای پیاده‌سازی پلتفرم‌های مجازی، به یک میزبان (Host) و نرم‌افزارهای مجازی سازی با نام هایپروایزر (hypervisor) نیاز داریم. هایپروایزر با اختصاص دادن یک سخت‌افزار مجازی به هر سیستم عامل نصب شده روی هایپروایزر، اجرای پلتفرم‌ مجازی و مجازی سازی شبکه را ممکن می‌کند. همچنین، Hypervisor باعث می‌شود تا ماشین‌های مجازی از دید یکدیگر پنهان بمانند، و هرکدام تصور کند که تمام منابع تنها در اختیار آن است. در ادامه بهترین نرم‌افزارهای مجازی سازی را معرفی کرده‌ایم:

 

نرم‌افزارهای مجازی سازی

 • مجازی سازی سرور با VMware
 • مجازی سازی شبکه با Citrix Xen Server
 • مجازی سازی در ویندوز سرور با Microsoft Hyper-V

 

 

 

سؤالات متداول

1. انواع Hypervisor چیست؟

Bare-Metal و Hosted Hypervisor انواع هایپروایزرها هستند که اولی مستقیم روی سخت‌افزار (سرور) و دومی روی سیستم‌عامل  نصب می‌شود. ناگفته نماند Hosted Hypervisor امنیت و بازده کمتری از Bare-Metal دارد.

 

 

جمع بندی

کارشناسان مجرب و با تجربه بانک نرم‌افزار مرکزی، با به کارگیری آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا در زمینه‌های طراحی و پیاده سازی، اجرای دستورالعمل استاندارد پروژه های مجازی سازی سرور، تهیه نسخه های پشتیبانی (Back Up)، اتصال ESXها به Storage ها، انتقال اطلاعات بین سرورهای مجازی و حقیقی و … توانسته اند مورد تایید و اعتماد سازمان ها و ارگان های بزرگ کشوری قرار گیرد.

توجه داشته باشید که سرور مناسب مجازی سازی سروری است که سخت افزارها و قطعات آن مانند CPU از مجازی سازی پشتیبانی کنند. بهتر است در این زمینه همواره از مشاور باتجربه راهنمایی بخواهید. جهت مشاوره رایگان کافیست از طریق تلفن های ثابت سراسر کشور شماره 07136474671 را شماره گیری کنید و یا اگر قصد تماس با ما از طریق موبایل را دارید شماره 09173200373 را شماره گیری کنید.

 

بیشتر بخوانید

صفر تا صد مشاوره و خرید سرور در شیراز 
خرید تجهیزات شبکه در شیراز
پشتیبانی شبکه کامپیوتری در شیراز و حومه 
عیب یابی شبکه کامپیوتری در شیراز – صفر تا صد 
نصب و اجرای اکتیو و پسیو شبکه در شیراز 
نصب و راه اندازی شبکه در شیراز 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید